Comuna Măstăcani, Județul Galați

Comunicări recente

Proiectul "Noua ne pasa" se implementeaza in scoala noastra!

Începând cu semestrul II, în cadrul școlii noastre se va desfășura programul ,,Nouă ne pasă’’ finanțat de Fundația eMAG, program de tip after-school în cadrul căruia elevii sunt ajutați să-și descopere potențialul pentru învățare, să se integreze în comunitatea școlară și să recupereze materia restantă. Un număr 16 elevi de clasa a VI-a de la Școala Gimnazială ,,Gheorghe Poalelungi’’ Măstăcani și Școala Gimnazială Nr. 2 Chiraftei participă la acest program trei zile pe săptămână, primesc o masă caldă și reiau lecțiile de matematică și limba română într-o variantă adaptată nivelului lor de pregătire, sunt ajutați să descopere importanța studiului și să capete încredere în propriile puteri.